Lekcje – oferta

Cieszyn / online (Skype)

Uwielbiam pracę z dziećmi! Podczas studiów miałam praktyki zawodowe, jako nauczycielka języka francuskiego w przedszkolu i szkole podstawowej. W tej chwili również uczę kilka klas w szkole podstawowej. Do nauczania dzieci języka obcego wykorzystuje się dużo piosenek, gier, obrazków, wyliczanek czy rymowanek.
Czy nauczanie dzieci przez Skype’a jest w ogóle możliwe? Przecież one mają dużą potrzebę ruchu!
Z włączoną kamerką można bawić się równie dobrze, co na żywo. Wiem, co mówię, bo takich uczniów mam.
To co, próbujemy? Na żywo czy online?
Cieszyn / online (Skype)

Zajęcia dla tych, którzy nigdy nie uczyli się francuskiego lub, którzy zaczęli, a ich poziom waha się między A1 – A2. Tutaj rozwiniesz swoje kompetencje językowe w 4 obszarach: mówieniu, pisaniu, słuchaniu i czytaniu. Nie zabraknie też spersonalizowanych tematów, pod warunkiem, że sobie tego życzysz.
Cieszyn / online (Skype)

Jeżeli chodzisz do szkoły i potrzebujesz pomocy z zadaniem domowym lub w przygotowaniu do sprawdzianu, jestem tutaj dla Ciebie. No chyba, że po prostu nie rozumiesz jakieś partii materiału czy zagadnienia gramatycznego, to też zapraszam
Cieszyn / online (Skype)

Są to zajęcia konwersacyjne przeznaczone dla osób, które mają pewne podstawy z języka francuskiego. Będziemy gadać ile wlezie, dlatego tym bardziej zachęcam, by zrobić sobie kawę lub herbatę (czy cokolwiek bądź) i poczuć się jak na luźnym spotkaniu z koleżanką, tyle tylko, że rozmawiając po francusku. To jak, kiedy widzimy się na wspólnej kawie?
😉
Ps. Nie zapomnij, że jak nie będziesz czegoś wiedzieć, a ja będę wiedzieć, że to wiesz, to karzę Ci myśleć.
Cieszyn / online (Skype)

Masz już konkretny poziom, ale wciąż czujesz, że czegoś Ci brakuje i chcesz rozwijać swoje kompetencje językowe w 4 obszarach: mówieniu, pisaniu, słuchaniu i czytaniu, to te zajęcia są dla Ciebie. Nie zabraknie też spersonalizowanych tematów, pod warunkiem, że sobie tego życzysz.

Na terenie Cieszyna zajęcia mogą odbyć się max. w 4 os. grupach. Cena zmniejsza się, gdy osób w grupie jest więcej.
Przez internet uczę jedynie 1:1.

Ja, jako nauczyciel

Nie karzę swoich uczniów i nie mówię im, że są głupi. Dlaczego o tym mówię? Bo takie słowa wypowiedziała moja własna nauczycielka w szkole. Mówiła, że nie znam angielskiego i nie jestem zbyt dobra, żeby robić postępy. Nie uważam, żeby to było dobre. Dlatego też, staram się zachęcać swoich uczniów do nauki, wspierać ich. Gdy czegoś nie rozumieją, jestem cierpliwa, bo wiem, że jestem po to, by im to wyjaśnić. A poza tym, uczniowie mówią, że na zajęciach ze mną jest śmiesznie 😛

O lekcjach

Moim celem jest, byś nauczył się jak najwięcej już podczas lekcji. Mam bujną wyobraźnię, dlatego nie stronię od wymyślania skojarzeń, by zapamiętać słówka, wyrażenia, zasady wymowy lub gramatykę. Robię dużo powtórek i zmuszam do myślenia. Nie znoszę, gdy ktoś mówi, że czegoś nie wie, podczas gdy wiem, że wie (masło maślane 😛 ). Dlatego nie popuszczę, tylko nakieruję Cię, byś sam wpadł na to jak coś powiedzieć lub napisać. Nie zabraknie życiowych przykładów oraz, jeśli chcesz, spersonalizowanych, czyli dopasowanych do Ciebie. Jeżeli chodzi o lekcje online, by ułatwić przesyłanie materiałów, będziemy mieć wspólny folder na dysku Google.


Napisz, by umówić się na lekcję!


Uczę też poprzez portal italki. com