§1. Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy Regulamin sklepu internetowego (dalej: „Regulamin”) określa zasady i warunki dokonywania zakupów w sklepie internetowym dostępnym pod adresem internetowym: https://claudiemonique.com/ (dalej: „Sklep internetowy”), należącym do Klaudii Cieślar prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą Claudie Monique – Francuski z wyobraźnią – Klaudia Cieślar z siedzibą przy ul. Górna 29c/21, 43-400 Cieszyn, NIP: 5482732631, REGON: 387179460 wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (dalej: „Sprzedawca”).
  2. Kontakt ze Sprzedawcą możliwy jest:
    a) pod adresem poczty elektronicznej: klaudia@claudiemonique.com
    b) za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej: https://claudiemonique.com/kontaktwspolpraca/
    c) pod numerem telefonu: +48 664 750 676.
    Sprzedawca udziela odpowiedzi na przesłane wiadomości do 48 godzin od przesłania wiadomości, wyłącznie w dni robocze rozumiane jako dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, dalej: „Dni robocze”. W przypadku przesłania wiadomości w innym dniu niż Dzień roboczy, Sprzedawca udziela odpowiedzi na przesłane wiadomości w ciągu 48 godzin licząc od najbliższego Dnia roboczego.
  3. Każda osoba przed przystąpieniem do korzystania ze Sklepu internetowego powinna zapoznać się z Regulaminem. Akceptacja Regulaminu jest dobrowolna, lecz konieczna w celu złożenia zamówienia przez Klienta w Sklepie internetowym i/lub utworzenia konta Klienta. Jednocześnie informujemy, że złożenie zamówienia w Sklepie internetowym jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
  4. Sklep internetowy oferuje sprzedaż:
    a) Towarów w postaci m.in. zeszytów, naklejek, książek, czasopism, afiliacji, bonów podarunkowych
    b) Treści cyfrowych w postaci m.in. e-booków
    c) Usług cyfrowych w postaci lekcji językowych online,
    dalej łącznie jako „Produkty”.
  5. W Sklepie internetowym zamieszczone są informacje o oferowanych do sprzedaży Produktach wraz ze wszystkimi informacjami dotyczącymi właściwości tych Produktów, w tym ich głównych cech oraz ich cen.
  6. Podane w Sklepie internetowym ceny oraz informacje o produktach stanowią zaproszenie do zawarcia umowy sprzedaży w rozumieniu art. 71 kodeksu cywilnego.
  7. Wygląd Towarów zaprezentowanych na  Stronie internetowej może odbiegać od Towaru dostarczonego Klientowi.

§2. Warunki dokonywania zakupów w Sklepie internetowym

  1. Klientem Sklepu internetowego może być:
    a) osoba fizyczna,
    b) osoba prawna,
    c) podmiot nieposiadający osobowości prawnej, któremu na podstawie odrębnych przepisów została nadana zdolność prawna,
    dalej łącznie: „Klienci”.
  2. Sprzedawca umożliwia składanie zamówień na Produkty występujące w Sklepie internetowym wyłącznie poprzez Stronę internetową wskazaną w §1 ust. 1 niniejszego Regulaminu.
  3. Zamówienia przyjmowane są przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
  4. Zawarcie umowy sprzedaży w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego następuje z chwilą złożenia przez Klienta zamówienia w Sklepie internetowym z obowiązkiem zapłaty. 
  5. Sklep internetowy realizuje zamówienia na terenie Polski i całego świata.
  6. Umowa sprzedaży zawarta poprzez Sklep internetowy podlega prawu polskiemu.
  7. Realizacja zamówień odbywa się wyłącznie w Dni robocze a czas ich realizacji wynosi do 3 (trzech) Dni roboczych liczonych od zaksięgowaniu środków na rachunku bankowym Sprzedawcy. Sposób realizacji zamówienia zależny jest od zamówionego Produktu:
    a) W przypadku gdy zamówienie dotyczy Towaru wskazanego w §1 ust. 4 lit. a) niniejszego Regulaminu – w powyższym terminie Sprzedawca przekazuje przewoźnikowi zamówiony Towar celem dostawy Towaru do Klienta,
    b) W przypadku gdy Zamówienie dotyczy Treści cyfrowej wskazanej w §1 ust. 4 lit. b) niniejszego Regulaminu – w powyższym terminie Sprzedawca przesyła Klientowi e-book bądź inną zamówioną Treść cyfrową na adres e-mail wskazany przez Klienta przy składaniu zamówienia poprzez Sklep internetowy,
    c) W przypadku gdy Zamówienie dotyczy Usługi cyfrowej wskazanej w §1 ust. 4 lit. c) niniejszego Regulaminu – w powyższym terminie Sprzedawca kontaktuje się z Klientem drogą e-mail poprzez przesłanie wiadomości na adres e-mail Klienta wskazany przy składaniu zamówienia poprzez Sklep internetowy celem ustalenia dogodnego dla Klienta terminu organizacji lekcji językowej online.
  8. Podane ceny Towarów nie obejmują kosztu dostawy Towaru do Klienta. Koszt dostawy doliczany jest do całkowitej ceny zamówienia odrębnie, w wysokości zależnej od wybranego sposobu dostawy Towaru na etapie składania zamówienia. Całkowita cena zamówienia zawierająca cenę Produktu i koszt dostawy wskazana jest w podsumowaniu zamówienia. Koszt dostawy nie jest doliczany do zamówień dotyczących Treści cyfrowych oraz Usług cyfrowych.
  9. Sklep internetowy do każdego zamówienia dołącza fakturę po podaniu przez Klienta wszystkich niezbędnych danych do wystawienia faktury.
  10. Klient może skorzystać z opcji utworzenia konta Klienta w Sklepie internetowym. W celu utworzenia konta, Klient oprócz danych niezbędnych do realizacji zamówienia powinien podać login i hasło, niezbędne do uzyskania ponownego dostępu do konta Klienta. Klient ma obowiązek zachowania loginu i hasła w tajemnicy i ochrony przed niepowołanym dostępem osób trzecich. Klient ma możliwość wglądu, poprawiania, aktualizacji danych oraz usunięcia konta Klienta.
  11. Sklep internetowy daje możliwość złożenia zamówienia z indywidualnie dostosowanymi Produktami na życzenie Klienta po wcześniejszym kontakcie ze Sklepem internetowym pod adresem: klaudia@claudiemonique.com Produkty na indywidualne zamówienie tworzone będą na wyłączną odpowiedzialność Klienta z jednoczesnym wyłączeniem możliwości odstąpienia od umowy.

§3. Płatność i wysyłka

  1. Złożenie zamówienia poprzez Sklep internetowy wiąże się z obowiązkiem zapłaty. Klient może skorzystać z następujących metod płatności za zamówione Produkty:
    a) Płatność elektroniczna za pośrednictwem platformy WP Pay https://autopay.pl/. Usługa WP Pay świadczona jest przez Autopay S.A., z siedzibą: ul. Powstańców Warszawy 6, 81-718 Sopot, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000320590, numerem NIP: 5851351185, o kapitale zakładowym wynoszącym 2 205 500,00 zł.
    b) Płatność elektroniczna za pośrednictwem platformy WP Pay https://autopay.pl/. Usługa WP Pay świadczona jest przez Autopay S.A., z siedzibą: ul. Powstańców Warszawy 6, 81-718 Sopot, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000320590, numerem NIP: 5851351185, o kapitale zakładowym wynoszącym 2 205 500,00 zł.
    c) Płatność bezpośrednio na konto Sprzedawcy.
  2. Wyboru metody płatności Klient dokonuje przy składaniu zamówienia. Możliwy jest wybór wyłącznie jednej metody płatności.
  3. Wysyłka zamówionego Towaru następuje na adres wskazany przez Klienta na etapie składania zamówienia, zaś dostarczenie Treści cyfrowej następuje na adres e-mail wskazany przez Klienta na etapie składania zamówienia.
  4. Dostawa Towaru realizowana jest za pośrednictwem INPOST S.A., ul. Pana Tadeusza 4, 30-727 Kraków, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie pod numerem KRS 0000543759, NIP: 6793108059. Szczególne warunki realizacji dostawy dostępne są na stronie https://inpost.pl.
  5. Sprzedawca nie odpowiada wobec Klienta za niedostarczenie Towaru przez przewoźnika jak również za opóźnienie w dostarczeniu zamówionego Towaru przez przewoźnika lub realizacji zamówienia, które wynikać będzie z błędnego podania przez Klienta adresu dostawy lub podania go w sposób niedokładny jak również, gdy dostarczenie Towaru jest niemożliwe w szczególności ze względu na brak dostępu do miejsca dostawy.
  6. Koszt dostawy zakupionego Towaru zależy od wartości zamówienia oraz wagi i wymiarów przesyłki, w której będzie wysyłane zamówienie. Pełny koszt dostawy zakupionego Towaru będzie wskazany w podsumowaniu zamówienia przed dokonaniem płatności przez Klienta.
  7. Sklep internetowy oczekuje na płatność do 5 Dni roboczych liczonych od czasu złożenia zamówienia z obowiązkiem zapłaty. Jeżeli kwota odpowiadająca wartości zamówienia nie zostanie zaksięgowana na koncie Sklepu internetowego w ciągu 5 Dni roboczych od złożenia zamówienia z obowiązkiem zapłaty – zamówienie zostanie anulowane, co jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy sprzedaży, która zawarta została poprzez złożenie zamówienia.
  8. Gdy przesyłka płatna  z  góry nie została przez Klienta odebrana, Produkt przesyłany jest zwrotnie do Sprzedawcy, a umowa sprzedaży ulega rozwiązaniu po upływie 7 dni od otrzymania przez Sprzedawcę przesyłki zwrotnej, chyba że Klient skontaktuje się ze Sprzedawcą w celu uzgodnienia warunków ponownej wysyłki ponosząc ponownie koszty jego wysyłki. Sprzedawca zastrzega możliwość dochodzenia od Klienta pokrycia szkody poniesionej w związku z  nieodebraniem zamówionego Produktu, w szczególności kosztów jego zwrotnej wysyłki do Sprzedawcy.
  9. Jeżeli okaże się, że zamówiony Produkt jest niedostępny, niezwłocznie, najpóźniej jednak w terminie 14 dni od zawarcia umowy sprzedaży, Sprzedawca zawiadomi Klienta i zwróci całą otrzymaną sumę pieniężną. W przypadku, gdy tylko niektóre Produkty objęte zamówienie nie są dostępne, Sprzedawca zawiesi realizację zamówienia i skontaktuje się z Klientem, w celu uzgodnienia warunków realizacji zamówienia.

§4. Odpowiedzialności Sprzedawcy za zgodność Towaru z umową, procedura rozpatrywania reklamacji

  1. Sprzedawca odpowiada za zgodność Towaru z umową na zasadach określonych w niniejszym paragrafie wobec Klientów będących konsumentami w rozumieniu art. 22(1) kodeksu cywilnego. W stosunku do Klientów niebędących konsumentami odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi zostaje wyłączona na podstawie art. 558§1 kodeksu cywilnego, na co Klient wyraża zgodę poprzez złożenie zamówienia i akceptację w ten sposób niniejszego Regulaminu.
  2. Towar jest zgodny z umową, jeżeli zgodne z umową pozostają w szczególności jego:
    1) opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność i funkcjonalność, a w odniesieniu do towarów z elementami cyfrowymi – również kompatybilność, interoperacyjność i dostępność aktualizacji;
    2) przydatność do szczególnego celu, do którego jest potrzebny Klientowi, o którym Klient powiadomił Sprzedawcę najpóźniej w chwili zawarcia umowy i który Sprzedawca zaakceptował.
  3. Ponadto Towar, aby został uznany za zgodny z umową, musi:
    1) nadawać się do celów, do których zazwyczaj używa się Towaru tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk;
    2) występować w takiej ilości i mieć takie cechy, w tym trwałość i bezpieczeństwo, a w odniesieniu do towarów z elementami cyfrowymi – również funkcjonalność i kompatybilność, jakie są typowe dla towaru tego rodzaju i których Klient może rozsądnie oczekiwać, biorąc pod uwagę charakter towaru oraz publiczne zapewnienie złożone przez Sprzedawcę, jego poprzedników prawnych lub osoby działające w ich imieniu, w szczególności w reklamie lub na etykiecie, chyba że Sprzedawca wykaże, że:
    a) nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i oceniając rozsądnie, nie mógł o nim wiedzieć,
    b) przed zawarciem umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakich publiczne zapewnienie zostało złożone, lub w porównywalny sposób,
    c) publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję Klienta o zawarciu umowy;
    3) być dostarczany z opakowaniem, akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia Klient może rozsądnie oczekiwać;
    4) być takiej samej jakości jak próbka lub wzór, które Sprzedawca udostępnił Klientowi przed zawarciem umowy, i odpowiadać opisowi takiej próbki lub takiego wzoru.
  4. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za brak zgodności Towaru z umową w zakresie, o którym mowa w ust. 2 lub 3 powyżej, jeżeli Klient, najpóźniej w chwili zawarcia umowy, został wyraźnie poinformowany, że konkretna cecha Towaru odbiega od wymogów zgodności z umową określonych w ust. 2 lub 3, oraz wyraźnie i odrębnie zaakceptował brak konkretnej cechy Towaru.
  5. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności Towaru z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili, chyba że termin przydatności Towaru do użycia, określony przez Sprzedawcę, jego poprzedników prawnych lub osoby działające w ich imieniu, jest dłuższy. Domniemywa się, że brak zgodności Towaru z umową, który ujawnił się przed upływem dwóch lat od chwili dostarczenia Towaru, istniał w chwili jego dostarczenia, o ile nie zostanie udowodnione inaczej lub domniemania tego nie można pogodzić ze specyfiką Towaru lub charakterem braku zgodności Towaru z umową. Sprzedawca nie może powoływać się na upływ terminu do stwierdzenia braku zgodności Towaru z umową, jeżeli brak ten podstępnie zataił. W odniesieniu do Towarów z elementami cyfrowymi, Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej dostarczanych w sposób ciągły, który wystąpił lub ujawnił się w czasie, w którym zgodnie z umową miały być dostarczane. Czas ten nie może być krótszy niż dwa lata od chwili dostarczenia Towaru z elementami cyfrowymi. Domniemywa się, że brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową wystąpił w tym czasie, jeżeli w tym czasie się ujawnił.
  6. Jeżeli Towar jest niezgodny z umową, Klient może żądać jego naprawy lub wymiany.
  7. Sprzedawca może dokonać wymiany, gdy Klient żąda naprawy, lub Sprzedawca może dokonać naprawy, gdy Klient żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie do zgodności Towaru z umową w sposób wybrany przez Klienta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy, może on odmówić doprowadzenia Towaru do zgodności z umową.
  8. Przy ocenie nadmierności kosztów dla Sprzedawcy uwzględnia się wszelkie okoliczności sprawy, w szczególności znaczenie braku zgodności Towaru z umową, wartość Towaru zgodnego z umową oraz nadmierne niedogodności dla Klienta powstałe wskutek zmiany sposobu doprowadzenia Towaru do zgodności z umową.
  9. Sprzedawca dokonuje naprawy lub wymiany w rozsądnym czasie od chwili, w której Sprzedawca został poinformowany przez Klienta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta, uwzględniając specyfikę Towaru oraz cel, w jakim Klient go nabył. Koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów, ponosi Sprzedawca.
  10. Klient udostępnia Sprzedawcy Towar podlegający naprawie lub wymianie. Sprzedawca odbiera od Klienta towar na swój koszt.
  11. Klient nie jest zobowiązany do zapłaty za zwykłe korzystanie z Towaru, który następnie został wymieniony.
  12. Jeżeli Towar jest niezgodny z umową, Klient może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
    1) Sprzedawca odmówił doprowadzenia Towaru do zgodności z umową zgodnie z ust. 7 powyżej;
    2) Sprzedawca nie doprowadził Towaru do zgodności z umową zgodnie z ust. 9-10 powyżej;
    3) Brak zgodności Towaru z umową występuje nadal, mimo że Sprzedawca próbował doprowadzić Towar do zgodności z umową;
    4) Brak zgodności Towaru z umową występuje nadal, mimo że Sprzedawca próbował doprowadzić Towar do zgodności z umową;
    5) Z oświadczenia Sprzedawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on Towaru do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Klienta.
  13. Obniżona cena musi pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość Towaru niezgodnego z umową pozostaje do wartości Towaru zgodnego z umową.
  14. Sprzedawca zwraca Klientowi kwoty należne wskutek skorzystania z prawa obniżenia ceny niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o obniżeniu ceny.
  15. Klient nie może odstąpić od umowy, jeżeli brak zgodności Towaru z umową jest nieistotny. Domniemywa się, że brak zgodności Towaru z umową jest istotny.
  16. Jeżeli brak zgodności z umową dotyczy jedynie niektórych Towarów dostarczonych na podstawie umowy Klient może odstąpić od umowy jedynie w odniesieniu do tych Towarów, a także w odniesieniu do innych Towarów nabytych przez Klienta wraz z Towarami niezgodnymi z umową, jeżeli nie można rozsądnie oczekiwać, aby Klient zgodził się zatrzymać wyłącznie Towary zgodne z umową.
  17. W razie odstąpienia od umowy Klient niezwłocznie zwraca Towar Sprzedawcy na jego koszt. Sprzedawca zwraca Klientowi cenę niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania Towaru lub dowodu jego odesłania.
  18. Sprzedawca dokonuje zwrotu ceny przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

§5. Odpowiedzialności Sprzedawcy za zgodność Towaru cyfrowego lub Usługi cyfrowej z umową, procedura rozpatrywania reklamacji

  1. Sprzedawca odpowiada za zgodność Towaru cyfrowego lub Usługi cyfrowej z umową na zasadach określonych w niniejszym paragrafie wobec Klientów będących konsumentami w rozumieniu art. 22(1) kodeksu cywilnego. W stosunku do Klientów niebędących konsumentami odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi zostaje wyłączona na podstawie art. 558§1 kodeksu cywilnego, na co Klient wyraża zgodę poprzez złożenie zamówienia i akceptację w ten sposób niniejszego Regulaminu.
  2. Treść cyfrowa lub Usługa cyfrowa są zgodne z umową, jeżeli zgodne z umową pozostają w szczególności ich:
    1) opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność, funkcjonalność, kompatybilność, interoperacyjność oraz dostępność wsparcia technicznego i aktualizacji;
    2) przydatność do szczególnego celu, do którego są potrzebne Klientowi, o którym Klient powiadomił Sprzedawcę najpóźniej w chwili zawarcia umowy i który Sprzedawca zaakceptował.
  3. Ponadto Treść cyfrowa lub Usługa cyfrowa, aby mogły zostać uznane za zgodne z umową, muszą:
    1) nadawać się do celów, w których zazwyczaj korzysta się z Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk;
    2) nadawać się do celów, w których zazwyczaj korzysta się z Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk;
    a) nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i oceniając rozsądnie, nie mógł o nim wiedzieć,
    b) przed zawarciem umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakich publiczne zapewnienie zostało złożone, lub w porównywalny sposób,
    c) publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję Klienta o zawarciu umowy;
    3) być dostarczane z akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia Klient może rozsądnie oczekiwać;
    4) być zgodne z wersją próbną lub zapowiedzią, które zostały udostępnione Klientowi przez Sprzedawcę przed zawarciem umowy.
  4. W przypadku gdy jest to uzasadnione charakterem Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej, Sprzedawca informuje Klienta o aktualizacjach, w tym dotyczących zabezpieczeń, niezbędnych do zachowania zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową oraz dostarcza je Klientowi przez czas:
    1) W przypadku gdy jest to uzasadnione charakterem Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej, Sprzedawca informuje Klienta o aktualizacjach, w tym dotyczących zabezpieczeń, niezbędnych do zachowania zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową oraz dostarcza je Klientowi przez czas:
    2) zasadnie oczekiwany przez Klienta, uwzględniając rodzaj Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej i cel, w jakim są wykorzystywane, oraz okoliczności i charakter umowy, jeżeli umowa przewiduje dostarczanie Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej jednorazowo lub częściami.
  5. Jeżeli Klient nie zainstaluje w rozsądnym czasie aktualizacji dostarczonych przez Sprzedawcę zgodnie z ust. 4 powyżej, Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową wynikający wyłącznie z braku aktualizacji, jeżeli:
    1) poinformował Klienta o aktualizacji i konsekwencjach jej niezainstalowania;
    2) poinformował Klienta o aktualizacji i konsekwencjach jej niezainstalowania;
  6. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową w zakresie, o którym mowa w ust. 2 lub 3 powyżej, jeżeli Klient, najpóźniej w chwili zawarcia umowy, został wyraźnie poinformowany, że konkretna cecha Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej odbiega od wymogów zgodności z umową określonych w ust. 2 lub 3 powyżej, oraz wyraźnie i odrębnie zaakceptował brak konkretnej cechy Treści cyfrowej lub usługi cyfrowej.
  7. W przypadku gdy umowa przewiduje dostarczanie Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej w sposób ciągły, Treść cyfrowa lub Usługa cyfrowa muszą pozostawać zgodne z umową przez oznaczony w umowie czas ich dostarczania.
  8. Treść cyfrową lub Usługę cyfrową dostarcza się w najnowszej wersji dostępnej w chwili zawarcia umowy, chyba że strony postanowiły inaczej.
  9. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej dostarczanych jednorazowo lub w częściach, który istniał w chwili ich dostarczenia i ujawnił się w ciągu dwóch lat od tej chwili. Domniemywa się, że brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową, który ujawnił się przed upływem roku od chwili dostarczenia Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej, istniał w chwili ich dostarczenia. Sprzedawca nie może powoływać się na upływ terminu do stwierdzenia braku zgodności treści cyfrowej lub usługi cyfrowej z umową, jeżeli brak ten podstępnie zataił.
  10. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej dostarczanych w sposób ciągły, który wystąpił lub ujawnił się w czasie, w którym zgodnie z umową miały być dostarczane. Domniemywa się, że brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową wystąpił w tym czasie, jeżeli w tym czasie się ujawnił.
  11. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej w zakresie uregulowanym w ust. 4 powyżej, który wystąpił w czasie określonym w tym postanowieniu.
  12. Domniemania określone w ust. 9 i 10 powyżej nie mają zastosowania, jeżeli:
    1) środowisko cyfrowe Klienta nie jest kompatybilne z wymaganiami technicznymi, o których Sprzedawca poinformował go w sposób jasny i zrozumiały przed zawarciem umowy;
    2) Klient, poinformowany w jasny i zrozumiały sposób przed zawarciem umowy o obowiązku współpracy ze Sprzedawcą, w rozsądnym zakresie i przy zastosowaniu najmniej uciążliwych dla siebie środków technicznych, w celu ustalenia, czy brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową w odpowiednim czasie wynika z cech środowiska cyfrowego Klienta, nie wykonuje tego obowiązku.
  13. Jeżeli Treść cyfrowa lub Usługa cyfrowa są niezgodne z umową, Klient może żądać doprowadzenia do ich zgodności z umową.
  14. Sprzedawca może odmówić doprowadzenia Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej do zgodności z umową, jeżeli doprowadzenie do zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy.
  15. Przy ocenie nadmierności kosztów dla Sprzedawcy uwzględnia się wszelkie okoliczności sprawy, w szczególności znaczenie braku zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową oraz wartość Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej zgodnych z umową.
  16. Sprzedawca doprowadza Treść cyfrową lub Usługę cyfrową do zgodności z umową w rozsądnym czasie od chwili, w której Sprzedawca został poinformowany przez Klienta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta, uwzględniając ich charakter oraz cel, w jakim są wykorzystywane. Koszty doprowadzenia Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej do zgodności z umową ponosi Sprzedawca.
  17. Jeżeli Treść cyfrowa lub Usługa cyfrowa są niezgodne z umową, Klient może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
    1) doprowadzenie do zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową jest niemożliwe albo wymaga nadmiernych kosztów stosownie do ust. 14 i 15 powyżej;
    2) Sprzedawca nie doprowadził Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej do zgodności z umową zgodnie z ust. 16 powyżej;
    3) brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową występuje nadal, mimo że Sprzedawca próbował doprowadzić Treść cyfrową lub Usługę cyfrową do zgodności z umową;
    4) brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową występuje nadal, mimo że Sprzedawca próbował doprowadzić Treść cyfrową lub Usługę cyfrową do zgodności z umową;
    5) z oświadczenia Sprzedawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Klienta.
  18. Obniżona cena musi pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej niezgodnych z umową pozostaje do wartości Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej zgodnych z umową. Jeżeli umowa stanowi, że Treść cyfrowa lub Usługa cyfrowa są dostarczane w częściach lub w sposób ciągły, przy obniżeniu ceny należy uwzględnić czas, w którym Treść cyfrowa lub Usługa cyfrowa pozostawały niezgodne z umową.
  19. Klient nie może odstąpić od umowy, jeżeli Treść cyfrowa lub Usługa cyfrowa są dostarczane w zamian za zapłatę ceny, a brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową jest nieistotny. Domniemywa się, że brak zgodności Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej z umową jest istotny.
  20. Sprzedawca jest zobowiązany do zwrotu ceny jedynie w części odpowiadającej Treści lub Usłudze cyfrowej niezgodnej z umową oraz Treści cyfrowej lub Usłudze cyfrowej, których obowiązek dostarczenia odpadł wskutek odstąpienia od umowy.
  21. Sprzedawca dokonuje zwrotu Klientowi ceny należnej wskutek skorzystania z prawa odstąpienia od umowy lub obniżenia ceny niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy lub obniżeniu ceny. Zwrot ceny dokonywany jest przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

§6. Odstąpienie od umowy

  1. Klient będący konsumentem w rozumieniu art. 22(1) kodeksu cywilnego ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży Produktu zawartej poprzez Sklep internetowy w terminie 14 dni od dostawy Towaru do Klienta bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów wskazanych w §6 poniżej.
  2. W razie odstąpienia od umowy sprzedaży umowa uważana jest za niezawartą.
  3. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:
    1) W przypadku sprzedaży Towaru – od dostarczenia Towaru Klientowi lub wskazanej przez niego osobie trzeciej innej niż przewoźnik, a w przypadku sprzedaży, która obejmuje wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniego Towaru, jego partii lub części,
    2) W przypadku sprzedaży Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej – od dnia zawarcia umowy w rozumieniu §2 ust. 4 niniejszego Regulaminu.
  4. Klient może odstąpić od umowy, składając Sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie można złożyć na formularzu udostępnionym przez Sprzedawcę. Do zachowania terminu na odstąpienie od umowy wskazanego w ust. 1 powyżej wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem wraz ze zwracanym Towarem bądź drogą elektroniczną na adres e-mail Sprzedawcy wskazany w §1 ust. 2 lit. a) Regulaminu.
  5. Klient ma obowiązek zwrócić Towar Sprzedawcy poprzez odesłanie go na swój koszt na adres siedziby Sprzedawcy wskazany w §1 ust. 1 Regulaminu niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru przed jego upływem. W przypadku odstąpienia od umowy o dostarczanie Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej, Klient jest zobowiązany zaprzestać korzystania z tej Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej i udostępniania ich osobom trzecim.
  6. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.
  7. Jeżeli Klient wykonuje prawo odstąpienia od umowy po zgłoszeniu żądania zgodnie z art. 15 ust. 3 i art. 21 ust. 2 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Jeżeli cena lub wynagrodzenie są nadmierne, podstawą obliczenia tej kwoty jest wartość rynkowa spełnionego świadczenia.
  8. Sprzedawca niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy, zwraca Klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia Towaru. Jeśli jednak Klient wybrał sposób dostarczenia Towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów. Zwrot płatności dokonywany jest przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu niewiążący się dla niego z kosztami. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Klienta do chwili otrzymania Towaru z powrotem lub dostarczenia przez Klienta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
  9. W przypadku odstąpienia od umowy o dostarczanie Treści cyfrowej lub Usługi cyfrowej Sprzedawca od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy nie może wykorzystywać treści innych niż dane osobowe dostarczone lub wytworzone przez Klienta w trakcie korzystania z Treści cyfrowych lub Usługi cyfrowej dostarczonych przez Sprzedawcę, z wyjątkiem treści, które:
    1) są użyteczne wyłącznie w związku z Treścią cyfrową lub Usługą cyfrową, które stanowiły przedmiot umowy;
    2) dotyczą wyłącznie aktywności Klienta w trakcie korzystania z Treści cyfrowych lub Usługi cyfrowej dostarczonych przez Sprzedawcę;
    3) zostały połączone przez Sprzedawcę z innymi danymi i nie mogą zostać z nich wydzielone lub mogą zostać wydzielone jedynie przy nakładzie niewspółmiernych wysiłków;
    4) zostały wytworzone przez Klienta wspólnie z innymi Klientami, którzy nadal mogą z nich korzystać.
  10. Z wyjątkiem przypadków, o których mowa w ust. 9 pkt 1-3 powyżej, Sprzedawca na żądanie Klienta udostępnia mu treści inne niż dane osobowe, które zostały dostarczone lub wytworzone przez Klienta w trakcie korzystania z Treści cyfrowych lub Usługi cyfrowej dostarczonych przez Sprzedawcę. Klient ma prawo odzyskać Treści cyfrowe od Sprzedawcę nieodpłatnie, bez przeszkód ze strony Sprzedawcę, w rozsądnym terminie i powszechnie używanym formacie przeznaczonym do odczytu maszynowego.
  11. W przypadku odstąpienia od umowy Sprzedawca może uniemożliwić Klientowi dalsze korzystanie z Treści cyfrowych lub Usługi cyfrowej, w szczególności przez uniemożliwienie Klientowi dostępu do Treści cyfrowych lub Usługi cyfrowej lub zablokowanie konta użytkownika. Postanowienie to nie ma wpływu na uprawnienia Klienta, o których mowa w ust. 10 powyżej.
  12. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów, o których mowa w art. 38 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, a w szczególności do umów o dostarczanie Treści cyfrowych niedostarczanych na nośniku materialnym, za które Klient jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli Sprzedawca rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą Klienta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości, a Sprzedawca przekazał Klientowi potwierdzenie, o którym mowa w art. 15 ust. 1 i 2 albo art. 21 ust. 1 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

§7. Ochrona danych osobowych

Sprzedawca jako administrator danych osobowych przetwarza dane osobowe Klientów w związku z korzystaniem przez Klientów ze Sklepu internetowego w celach oraz na zasadach określonych w Polityce Prywatności oraz klauzulach informacyjnych udostępnianych Klientom przez Sprzedawcę na etapie zbierania ich danych osobowych poprzez Sklep internetowy (np. podczas składania zamówienia).

§8. Postanowienia końcowe

  1. Informacje w zakresie możliwości skorzystania przez Klienta będącego konsumentem z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod następującymi adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów www.uokik.gov.pl, w zakładce „Konsumenci”. Klient będący konsumentem posiada m.in. możliwość zwrócenia się z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy sprzedaży do stałego polubownego sądu konsumenckiego działający przy Inspekcji Handlowej (tj. właściwym inspektoracie Inspekcji Handlowej).
  2. Klient korzystający ze Sklepu internetowego ma całkowity zakaz dostarczania treści o charakterze nieprawdziwym lub bezprawnym. Zmówienia, które posiadają takie treści nie będą realizowane. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za podanie takich danych.
  3. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie do Klienta na wskazany adres e-mail wiadomości spowodowane blokowaniem wiadomości przez administratora poczty elektronicznej, oprogramowanie blokujące wiadomości poczty na urządzeniu Klienta.
  4. W kwestiach nieregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują przepisy polskiego prawa powszechnie obowiązujące, w szczególności przepisy Kodeksu cywilnego, a także prawa Unii Europejskiej, w szczególności RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).
  5. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie.