Wakacje – Francuskie Słownictwo Przy Kawie

Są wakacje! Czyż to nie wspaniała wiadomość? Lato, słońce, więcej wolnego! Idealna pora, by gdzieś wyjechać. W tym roku może być gorzej pod względem wyjazdów za granicę, ale w Polsce – jak najbardziej polecam. W ogóle, polem odpocząć 🙂

WPROWADZENIE

Francuski z wyobraźnią, chyba robi swoje, co? Zamknij oczy i wyobraź sobie, gdzie chciałbyś pojechać na wakacje i dlaczego akurat tam. Co będziesz robić?

Przypomnij sobie też jak powiedzieć po francusku wyjechać nad morze, w góry, nad jezioro oraz kilka podstawowych słów, takich jak hotel czy namiot, a może słońce, plaża i nurkowanie? Wypisz wszystkie słowa na kartce, ale tylko te, które kojarzą Ci się z wakacjami, które sobie wyobraziłeś przed chwilą.

GŁÓWNA CZĘŚĆ (FR. LE PRINCIPE)

Nie wiem jakie miejsce przyszło Ci na myśl, ale fajnie by było, gdybyś znalazł je w Googlach, poczytaj jakie atrakcje można tam znaleźć, co można robić. Zapisz je sobie. Wszystkie! To naprawdę wzbogaci Twoje słownictwo.

ĆWICZENIA

A teraz mów, mów i mów! Wiem, że ciągle to powtarzam, ale bez mówienia i wykorzystania w praktyce, tego, czego chcemy się nauczyć, daleko nie zajdziemy. Mówienie jest ważne.

Nie bądź leniuszkiem. Zrób to.

Polecam,
~Klaudia 🙂


Wpis powstał we współpracy z Olą z bloga francuskiprzykawie.blogspot.com

A może zechciałbyś zrobić to ćwiczenie w przygotowanym przeze mnie PDF?

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *