Ty czy On?

Sądzę iż większość osób czytających właśnie ten wpis uważa się za chrześcijan. Mam rację?
Chcę jednak zadać Ci jedno podstawowe pytanie: kim dla Ciebie osobiście jest Jezus Chrystus? Chciałabym, żebyś zastanowił(a) się przez chwilę i spróbował(a) sobie szczerze odpowiedzieć.
Ciekawa też jestem czy dał(a)byś radę opowiedzieć swoje świadectwo nawrócenia. Tak, nawrócenia, dobrze widzisz.
Pytam, ponieważ jest to najważniejsza decyzja w życiu. Chcesz kroczyć za Jezusem całym swoim sercem albo nie chcesz w ogóle. Innej drogi nie ma.
Jeżeli pragniesz być zbawionym/oną, musi(ał) w Twoim życiu nastąpić moment, kiedy szczerze zdałeś/zdasz sobie sprawę z tego, że jesteś totalnie grzeszny/a i za nic w świecie nie zasłużyłeś/aś na zbawienie. To, że chodzisz do kościoła, modlisz się, czytasz Biblię, jesteś “dobrym” człowiekiem, wierzysz w Boga i wiesz, co On zrobił dla Ciebie na krzyżu, wcale o niczym nie świadczy.
Piotr, uczeń Jezusa Chrystusa, także wierzył. A mimo to, Jezus powiedział mu takie słowa: “a ty, gdy się kiedyś nawrócisz, utwierdzaj braci swoich” ew. Łukasza 22,32b.
Nikodem, faryzeusz, również wierzył. Jako faryzeusz, bardzo dobrze znał Pisma (Biblię). Ale Jezus i jemu powiedział: “Zaprawdę powiadam ci, jeżeli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego” ew. Jana 3,3.
Zatem, czy wierzysz, że Jezus zmarł właśnie za Ciebie?
Czy decydujesz się żyć tylko i wyłącznie dla Niego? (Polecam!)
Czy wiesz, że odtąd będzie coraz mniej Ciebie i coraz więcej Jezusa?
Przyjmujesz zbawienie? To powiedz o tym Bogu!
Zachęcam, więc, Cię, abyś znalazł(a) społeczność, na której będziesz się budować. Nie opuszczaj wspólnych zgromadzeń. A jeżeli masz dużo na głowie, najpierw spędź czas z Bogiem, a później zajmij się innymi rzeczami.
Życie chrześcijanina momentami nie jest łatwe, ale warto.
________________________________________________________

Elastyczny chrześcijanin*  nie istnieje. Nie można nazywać się chrześcijaninem, nie będąc oddanym bez reszty, całkowicie.
Z jednej strony chodzić do kościoła, z drugiej:
palić papierosy,
spać ze sobą przed ślubem,
źle komuś życzyć,
przeklinać,
itp.
To tak jakby ktoś nazywał się elastycznym wegetarianinem, tzn. na ogół nie jadł mięsa, ale na grillu, od czasu do czasu, tylko kurczaka.

_________________________________________________________
*elastyczny chrześcijanin- pochodzi z trzeciej części serialu „Więcej niż fan”

2 thoughts on “Ty czy On?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *