“Mów do mnie, Panie!”

Mów do mnie, Panie, to jedno z haseł, które często powtarza chrześcijanin. I dobrze. Chociaż czasem wydaje mi się, że oczekuje on niesamowitych słów, jakie Bóg raczyłby mu przekazać. Ukrywać nie będę, że w taki sam sposób myślałam ja. Bo przecież Bóg przemawia różnymi sposobami: przez Biblię, innych ludzi czy jeszcze inaczej. A ja oczywiście chciałam doświadczyć czegoś niesamowitego. Rzekłabym nawet, że ponadprzeciętnego.

Pewnego razu jednak, w tym roku, dotarło o mnie, że Biblia, która często nazywana jest Słowem Bożym, jest przecież Słowem Bożym! I czytając ją, Bóg do mnie mówi. Czasem opowiada historie, czasem koryguje, mówi co powinnam zmienić, a czasem nawet mówi jak mnie postrzega i kim dla Niego jestem.

Zdarzało się, że czytałam rano, a po południu zapominałam o czym. A jeżeli już pamiętałam, to czasem nie wiedziałam, co Bóg przez to chce mi powiedzieć.

Na szczęście sytuacja się zmieniła. Dzięki bodźcom w postaci pewnego kanału na YouTubie o nazwie Coffee and Bible Time oraz grupce, na której miałam okazję być. Zaczęłam czytać Biblię i notować w zeszycie wszystko co wydaje mi się najważniejsze w danym momencie. “Skutkiem” tego jest znacznie mniejsza część przeczytanych przeze mnie fragmentów. Zwykle starałam się celować w jeden rozdział dziennie, ale odkąd założyłam “speszal” zeszycik, widzę, że moje dotychczasowe czytanie nie miało sensu. (Żeby nie było, ja tego nie neguję. Po prostu u mnie się nie sprawdziło, a każdy jest inny i każdy ma swoje sposoby 🙂 ). Polubiłam nawet mazaki, których używam, by notatki były ładne (mówi to osoba, która raczej stroni od prac plastycznych, czyli ja). A Biblię oprawiłam jasnym papierem w liście (chyba do scrapbookingu) , żeby była ładniejsza (och, jakie to dziewczęce! 😛 )

Polecam i zachęcam do robienia takich notatek.

I chyba po raz pierwszy spytam, bo naprawdę mnie to interesuje: jakie są Twoje sposoby na czytanie? Notujesz czy starasz się wszystko zapamiętać? Rano czy wieczorem?

One thought on ““Mów do mnie, Panie!”

  1. Ja staram sie czytać rano (to daje mi powera na caly dzien) i wieczorem. Używam kolorowych mazakow i moja Biblia jest pokreslona 😀 i tez mam notes <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *