Wiecie co? Bóg jest dobry. On jest naprawdę dobry i nigdy się nie zmienia.

Od jakiegoś czasu chciałam tutaj napisać coś w tym temacie. Nawet narzuciłam siebie, że co sobotę będę publikować garść takich Bożych inspiracji, ale póki co, średnio mi to wychodzi.

Chociaż chwila. Właśnie jest sobota, 15 lutego, godzina 22:48. O, 22:49. Pewnie opublikuję jutro 😉

Ostatnimi czasy było u mnie różnie. Jednak pomimo tego wszystkiego, czułam jak Pan nosi mnie na swoich ramionach. Dziwne, prawda? Przysięgam, że nigdy wcześniej nie miałam takich odczuć. A jednak. Bo bywały lepsze i gorsze chwile, a podczas tych gorszych czułam Jego obecność jak nigdy wcześniej. Spędzany czas z Bogiem muszę uznać za najbardziej szczęśliwy jaki tylko można mieć. Nawet w obliczu trudności. Naprawdę!

Wiem doskonale, że dla niektórych może się to wydawać kosmiczne, ale… ale to prawdziwe jest, cóż powiem. Czy ktoś kiedyś też tak miał i mogły podzielić się swoimi doświadczeniami w komentarzu? Zapraszam!

Wróćmy jednak do tematu z tytułu

Od zawsze wiedziałam, że Bóg jest dobry. Nie oszukujmy się, ale to jest zdanie, które w kościele wypowiadane jest bardzo często. Slogan taki.

Różnie bywało

Wspomniałam wcześniej, że różnie u mnie ostatnio bywało (jak to w życiu). Czytałam sobie wówczas m.in. list Jakuba, który mnie totalnie zmiażdżył. Dostrzegłam tam rzeczy, których nie widziałam wcześniej. Tak to jest w Biblii, zresztą.

Bóg bogiem doświadczeń

Wiem, że w Kościele istnieje przekonanie, że Bóg przez doświadczenia uczy czegoś ludzi. Że sam je dopuszcza tylko po to, by nas czegoś nauczyć. I dość długo wierzyłam w to kłamstwo, gdyby nie list Jakuba i jakieś tam moje ostatnie doświadczenia.

Rozdział 1

Czytając cały 1 rozdział, kilkakrotnie jest powiedziane, że mamy się cieszyć z doświadczeń i trudności jakie przechodzimy, bo zyskamy dzięki nimi wytrwałość. Bóg jednak NIE JEST ICH SPRAWCĄ i NIE DOPUSZCZA ICH CELOWO, BY NAS CZEGOŚ NAUCZYĆ!

Co to byłby za dobry Bóg, który właśnie tak robi? Jeszcze śmie nazywać się ojcem. Mój Bóg taki nie jest. Bóg jakiego poznałam JEST STALE DOBRY I NIGDY SIĘ NIE ZMIENIA. W NIM NIE MA CHWILOWEGO ZAĆMIENIA.

Co to byłby za dobry Bóg, gdyby pewnego razu przyszło Mu do głowy:

„Och, ta Klaudia ciągle nie rozumie, że ogień jest gorący i że parzy, więc wstawię ją do środka ogniska, a wtedy ogarnie jaki ogień jest”. No nie! Przecież dobry ojciec, nawet taki ziemski tak nie robi! Jak już dziecko wlezie do tego ognia, to ojciec zacznie go ratować. A dziecko? A dziecko nauczy się, że więcej ma tak nie robić.

Znam Boga, który

Nie wiem jakiego znasz Boga, ale ja znam takiego, który nawet z najgorszej sytuacji potrafi stworzyć coś pięknego. On, podczas bycia w tzn. ogniu będzie zawsze ze mną i nigdy mnie zostawi. Wręcz nawet wszystko obróci w dobro.

Znam ludzi, którzy

Znam ludzi, którzy byli w totalnym bagnie, a Jezus to wszystko obrócił w dobro. Bo Bóg współdziała WE WSZYSTKIM KU DOBREMU (Rzymian 8,28).

Znam chrześcijan, którzy przechodzili przez trudności (doświadczenia) i Bóg również to obrócił w dobro.

Takiego Boga znam

Współdziała we wszystkim ku dobremu, bo JEST DOBRY ZAWSZE i NIE MA W NIM CHWILOWEGO ZAĆMIENIA (tzn nie zmienia się).

I NIE ZSYŁA DOŚWIADCZEŃ, ani ich nie dopuszcza. (I z tym chrześcijanie się nie zgadzają).

Wyczytałam w Jakuba 1,13 (Nowa Biblia Gdańska):

„Nikt doświadczany niech nie mówi: Przez Boga jestem doświadczany, gdyż Bóg jest niepodatny na doświadczenie zła, a sam nikogo nie doświadcza”.

To samo słowo użyte jest w tłumaczeniu Starego Nowego Przymierza, natomiast w pozostałych zamiast „doświadczanie” jest użyte słowo „pokusa”.

Mówię to, co mnie poruszyło wtedy, gdy czytałam tą księgę.

Poruszyło mnie też to, że sprawcą tego wszystkiego jesteśmy albo my sami, albo szatan, który nieustannie na nas poluje. Bądź ludzie czy sytuacje – po prostu sprawy, na które nie bardzo mamy wpływ. Bo tak się czasem w życiu zdarza.

Bóg jest zawsze dobry. Pamiętaj ♥️

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *