Podejmując Boże decyzje

Czasami w życiu są sytuacje, kiedy zwyczajnie nie wiesz co masz zrobić. Ilość informacji wokół sprawia, że jest jeszcze gorzej. Nie ma chwili wytchnienia, ciągle coś się dzieje, ktoś dzwoni, pisze, a Ty słuchasz tego wszystkiego i chcesz podjąć mądrą decyzję, ale nawet nie masz czasu się zastanowić. STOP

Właśnie przez to przechodzę

I muszę powiedzieć, że w takich sytuacjach należy się zatrzymać. Ludzie wokół mogą być źli, ale to nic. Ważne jest Twoje zdrowie psychiczne i relacja z Panem. Wiem, co mówię. Ostatnio zdarzyło mi się kilka razy wyłączyć telefon i internet, żeby odetchnąć. To ciekawe uczucie, mimo że pamiętam czasy, kiedy telefonu nie było w naszym domu. Te gadżety nie są złe, ale w sytuacjach, kiedy trzeba działać mądrze, mogą solidnie przeszkodzić.

Wyłączyłam więc ten telefon

I zaczęłam odpoczywać. W międzyczasie, pytałam oczywiście Pana, co robić i On, jak to On, odpowiedział mi. Nagle, w odpoczynku, w zadawaniu pytań, w ciszy, Bóg odpowiada. Odpowiada i wiesz, co masz robić i postępujesz mądrze.

Szukajcie najpierw królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie Wam dodane.

ew. Mateusza 6,33

Ten werset stale mnie zaskakuje

Ileż to w nim mądrości i niesamowitej prawdy. Wystarczy szukać Pana, a rzeczy niemalże same się dzieją. Spokój i pokój, które są owocami Ducha Świętego, pozwalają wsłuchać się w głos Boga. Coś pięknego 🙂

Chciałabym Cię zachęcić

do szukania Pana, do spędzania z Nim czasu, do otworzenia się na Jezusa, na odcięcie się w tym czasie od różnych rozpraszaczy. Bo to On jest najważniejszy. Kiedy trapi Cię jakiś problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić, szukaj Pana. Nie ma nic piękniejszego i niezwykłego jak skupienie się na Jezusie, gdy wokół szaleje burza, uwierz mi. Już wielokrotnie tego doświadczyłam. A Ty? Masz w tej kwestii jakieś myśli?
Podziel się, proszę.
~Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *