Spor(t)

W tytule celowo “t” wstawiłam w nawiasie, ponieważ po francusku słowo “sport” czytamy bez ostatniej literki.

Temat aktywności fizycznej jest bardzo obszerny, dlatego dziś postanowiłam zająć się elementami, które łączą niemal każdą dyscyplinę sportową:

  1. Strój
  2. Odżywianie
  3. Rozgrzewka

STRÓJ

Zastanów się i zapisz (lub powiedz) jak twoim zdaniem powinien wyglądać odpowiedni strój sportowca i dlaczego akurat taki. Po francusku, rzecz jasna!

Następnie, przeczytaj TEN artykuł i wypisz wszystkie argumenty, które wyjaśniają dlaczego dane ubranie jest odpowiednie. A może teraz opowiesz o tym drugiej osobie? Możesz się też nagrać i przesłać mi nagranie na maila: klaudia2673@gmail.com

ODŻYWIANIE

Chcąc nie chcąc jest to nieodłączny element każdego sportowca (w zasadzie każdego człowieka 😛 ). Na podstawie TEGO artykułu, zachęcam do stworzenia tygodniowego planu dnia, ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń oraz posiłków, które będą spożywane od rana do wieczora, przed treningiem, po treningu (a może w jego trakcie?).

ROZGRZEWKA

Proszę o niej nie zapominać! Poniżej krótki filmik, przedstawiający wyżej wymienioną czynność.

WYMOWA!

Wysłuchaj filmk i powtarzaj! Możesz sobie włączyć napisy, żeby było łatwiej. Ale ćwicz na głos, to naprawdę ważne. Nawet spróbuj się nagrać. To dużo daje.

Ale zanim to, skup się maksymalnie na zrozumieniu całości przekazu filmiku. Nie włączając przy tym napisów. 
Innymi słowy, najpierw rozumiesz, potem powtarzasz.

Powodzenia! 🙂

Wpis powstał w ramach cyklu, który tworzę z Olą z bloga francuskiprzykawie.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *